Mieszkanie dla Młodych

Mieszkanie dla Młodych to nowy program rządowy wspierający zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego lub budowę domu. Jego zasady to kilkanaście stron ustawy pisane drobnym druczkiem. Jak się w tym wszystkim znaleźć?

Poniżej dla Ciebie zasady programu w pigułce.

Kto udziela wsparcia? Koordynatorem programu jest Bank Gospodarstwa Krajowego
Przewidywany czas trwania programu 01-01-2014 do 30-09-2018
Dla kogo? Program jest skierowany do osób, które nie przekroczyły 35 lat. W przypadku małżeństwa brany jest pod uwagę wiek młodszego współmałżonka.
Na jaką nieruchomość można uzyskać dopłatę? Programem zostanie objęty tylko rynek pierwotny włącznie z budową domu, czyli np.: zakup lokalu mieszalnego oraz zakup lub budowa domu jednorodzinnego, dodatkowo możliwe są cele: nadbudowa, rozbudowa oraz przebudowa domu
Czy musi to być moja pierwsza nieruchomość? Przystępujący do kredytu w ramach MdM muszą nabywać pierwszą w życiu nieruchomość.
Metraż nieruchomości Nabywane mieszkanie nie może być większe niż 75m2, a dom – 100m2 (powierzchni użytkowej). Jednak dopłata i tak obejmować będzie tylko 50m2. Jeśli będzie to małżeństwo wychowujące troje dzieci, ograniczenia co do mieszkania to 85m2, a domu jednorodzinnego 110m2
Na co mogę wykorzystać uzyskaną dopłatę? Dopłata jest jednorazowa i będzie zaliczana na poczet wkładu własnego do kredytu.
Na jaki okres powinien być zaciągnięty kredyt mieszkaniowy? Okres kredytowania nie może być mniejszy niż 15 lat.
Czy mogę sprzedać nieruchomość, na którą dostałem dopłatę? Nabywaną nieruchomość można zbyć bez konsekwencji dopiero po 5 latach. Jeśli beneficjent programu MdM zakupi nową nieruchomość, bądź wynajmie tą z programu, bądź ją sprzeda w ciągu 5 lat, będzie musiał zwrócić dopłatę.
Czy są jakieś limity cen nieruchomości? Program będzie objęty limitami wartości cen za 1m2 w zależności od lokalizacji.
Kto ustala limity? Limity cen ogłaszane będą przez Urzędy Wojewódzkie.

Jak widać z powyższego zestawienia, program Mieszkanie dla Młodych może być naprawdę opłacalną metodą na sfinansowanie swojego pierwszego „M3”.

Banków, w których będzie można starać się na dzień dzisiejszy o kredyt, jest już ponad 10. Jeśli chcesz porównać je wszystkie bez konieczności wizyt w oddziałach, czekania w kolejkach i porównywania dziesiątek ofert samodzielnie – skontaktuj się ze mną.

Jak jeszcze mogę Ci pomóc?

kredyt mieszkaniowy

kredyt budowlany starogard gdanski

pożyczka hipoteczna starogard gdanski

kredyt dla firmy starogard gdanski

kredyt gotówkowy starogard gdanski

Pomogę Ci wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę kredytową z dopłatą.
Oszczędź już dziś nawet 36.000 zł!

Zadzwoń

+48 531 787 600

Porad kredytowych udzielam bezpłatnie.

Imię

Adres email (wymagane)

Nr telefonu (wymagane)

Temat wiadomości: Mieszkanie Dla Młodych

Treść wiadomości

top