Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna jest jednym z produktów finansowych oferowanych przez banki, a w swej specyfice bardzo podobnym do kredytu hipotecznego. Różnica pomiędzy tymi produktami polega na tym, że kredytem hipotecznym sfinansujemy zakup nieruchomości lub budowę domu natomiast pożyczkę hipoteczną możemy wykorzystać na dowolny cel.

pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna – wymagania

Wystarczy być właścicielem domu, mieszkania czy działki i już mamy możliwość zaciągnięcia pożyczki hipotecznej, której oprocentowanie porównywalne jest do kredytu hipotecznego i przez to znacznie niższe niż przy kredycie gotówkowym.

Warto również wiedzieć, że zabezpieczenia w postaci nieruchomości może również użyczyć osoba trzecia np. rodzice. Obciążając hipotekę można najtaniej na rynku pożyczyć pieniądze na finansowanie większych potrzeb, takich jak – np.  remont, zakup nowego samochodu lub wymarzone wakacje.

Dlaczego pożyczka hipoteczna jest tańsza od kredytu gotówkowego?

Po prostu, podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego, bank zabezpiecza się wpisem hipotecznym w Księdze Wieczystej nieruchomości i rezygnuje z „wysokiej marży za ryzyko”. Jest w ten sposób zabezpieczony, a w zamian daje korzystne warunki kredytowania.

Pożyczki hipoteczne udzielane są zazwyczaj maksymalnie na 20 lat i nawet do 80% wartości nieruchomości. Niektóre banki różnicują oprocentowanie w zależności od tego jaka będzie wysokość kredytu w stosunku do wartości nieruchomości.

Konsolidacja
z pożyczką hipoteczną

Pożyczką hipoteczną można również spłacić posiadane już kredyty. Podstawowym atutem takiego rozwiązania jest zamiana kilku kredytów w jeden, z niższą ratą, dłuższym okresem spłaty oraz niższym oprocentowaniem.

Jeśli kredyty były ubezpieczone, to po wcześniejszej ich spłacie należy ubiegać się o zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia.

 

Jak jeszcze mogę Ci pomóc?

kredyt mieszkaniowy

mieszkanie dla młodych starogard gdański

kredyt budowlany starogard gdanski

kredyt dla firmy starogard gdanski

kredyt gotówkowy starogard gdanski

Chcesz porównać oferty kilkunastu banków oferujących pożyczkę hipoteczną na dowolny cel?
Skontaktuj się ze mną!

Zadzwoń

+48 531 787 600

Porad kredytowych udzielam bezpłatnie.

Imię

Adres email (wymagane)

Nr telefonu (wymagane)

Temat wiadomości: Pożyczka hipoteczna

Treść wiadomości

top